FREE SECURITY, http://www.freesecurity.cz, Pečujeme o Vaše bezpečí
Videodispečink | Fyzická ostraha | Kamerové systémy | Zabezpečovací systémy | O nás | Reference | Kontakty
Kamerové systémy
S přibývající potřebou vyššího stupně zabezpečení se dnes kamerové systémy stávají již běžnou součástí při zabezpečení majetku. Naše společnost instaluje tyto systémy od prověřených výrobců včetně zajištění servisních služeb.

Dnes nám kamery střeží majetek, zvýšují efektivitu, bezpečnost na pracovišti a velkou částí se podílejí na technologických procesích v řadě podnicích.

Kamery můžeme rozdělit podle prostředí, které mají střežit na vnitřní, venkovní a speciální a zároveň podle toho, co od nich očekáváme. Existují kamery černobílé, barevné, kamery- které přes den s dostatkem světla nehrávají v barevném režimu a při nedostatku osvětlení (večer) se přepnou do černobílého režimu a to z důvodu, že černobílé kamery večer lépe vidí. Speciální kamery s termovizní (nočním viděním) se použijí pro místo, které nejde večer normálně osvětlil. Do výbušných prostor nebo do prostor např. pod vodní hladinou použijeme specielně těsněné klamery s příslušnou certifikací. Pro vnitřní prostory se lépe hodí kompaktní kamera, které vyhovují stálé světelné podmínky. U venkovních kamer je důležitý úhel záběru a vzdálenost kterou střeží a jaké osvětlení je v nočních podmínkách. Jestli je dostačující pro to co potřebujete vidět, nebo jestli je zapotřebí prostor nasvítit dodatečným IR osvětlením. Pokud je vzdálenost střeženého prostoru poměrně velká, nebo potřebujete zaznamenat detail, doporučuje se použít otočnou kameru se zoomem. Tuto kameru pak můžete ovládat klávesnicí, nebo ji nechat otáčet se ve Vámi nadefinovaných trasách.

Díky masivnímu rozšíření vysokorychlostního internetu můžete již zcela běžně sledovat dění před kamerami vzdáleně pomocí intranetu/internetu. V podstatě z jakéhokoliv místa se vzdáleně připojíte k Vašim kamerám a můžete si tak zkontrolovat jestli je všechno v pořádku. Bez problému si prověříte jestli je během Vaší nepřítomnosti Váš majetek v pořádku. Jestli Vám např. přivezli slíbený materiál na stavbu nebo přistavili opravené auto. Při alarmu na zabezpečovacím systému doma nebo ve firmě Vám kamery pošlou do Vašeho počítače nebo telefonu snímky či video. Díky vzdálenému sledování ušetříte náklady na časté kontroly, stačí Vám pak chvilka u počítače a jste v obraze.

Kamerový systém byl ještě nedávno využívaný samostatně pro identifikaci pachatele. Dnes jeho provázaností s ostatními systémy můžeme získat následujíci:

V kombinaci s zabezpečovacím systémem např, obvodovým - plotovým zabezpečením pozemku či fotovoltanické elektrárny dokáže při narušení daného dílce plotu zaostřit a přiblížit otočnou kameru. Dlouho požadovaný „detail“ at už obličeje či ujíždějícího SPZ auta je již možný díky HD technologií. Pokročilé funkce nahrávacího systému tzv. managementu nahrávání Vám umožňují dříve nemožné provázání a možnosti. S požárním systémem Vám při indikaci požáru zobrazí inkriminovanou místnost a sami uvidíte jestli skutečně hoří, nebo jde o falešný poplach. Odpadnou Vám tak zcela poplatky za falešné výjezdy zásahové jednotky bezpečnostní agentury, pokud jste na jejich pult připojeni.

Kamerový systém umí rozlišit to, že např. auto vjede do protisměru, nebo že necháte zavazadlo a odejdete od něj, dokonce umí měřit rychlost projíždějícího auta, rozliší jestli se k plotu blíží osoba a chce jej překonat, nebo jestli se tam pohybuje zvíře. Specielně upravený kamerový systém dokáže automaticky vpustit auto přes bránu podle autorizace bez nutnosti přítomnosti osoby(vrátného). Rozsvítí Vám osvětlení při vstupu do bytu nebo nahraje dle Vaší specifikace např. jen část obrazu (soukromé / důvěrné) informace nahrávat nebude.

Každá zakázka je nejprve posouzena osobní návštěvou, poté je vyhotoven projektový návrh, který je s klientem konzultován a námi směrován k tomu, aby klient dostal to, co nejlépe splní jeho očekávání a požadavky. Výsledkem dalších konzultací vyhotovíme konečné řešení systému, které jsme schopni odborně namontovat, zrevidovat ale i servisovat na základě vyhotovené servisní smlouvy.
Copyright © 2014 FREESECURITY, Všechna práva vyhrazena